Archiv rubriky: Škola

V Mladé Boleslavi můžete mimo hokejistů, fotbalistů, a dalších sportovců, najít také tanečnice. Můžeme dokonce říci úspěšné tanečnice, které nás minulý týden reprezentovaly na přehlídce orientálních tanců v Praze.

 

 

 

 

 

(Celý příspěvek…)

Naše škola pořádá již třetím rokem adventní charitativní sbírku a tímto bychom vás chtěli vyzvat, abyste se účastnili a přispěli tak dobré věci.

 

Co přinést?
- věci pro nastávající matky a matky dětí do 1 roku
- potřeby pro děti od narození do 1 roku (oblečení, plenky, lahve,   kočárky, postýlky, atd.)
- potřeby pro školáky (školní tašky, penály, výtvarné potřeby atd.)
- dětské zimní bundy a boty
- domácí potřeby jako jsou nádobí, hrnce, pánve, příbory, konvičky…
- nářadí, drobný stavební materiál, barvy…
- drobnou elektroniku (rádio, starší CD a DVD přehrávače…)
- pánské, dámské i dětské oblečení (spodní prádlo, ponožky, zimní bundy, čepice, rukavice, boty, mikiny, rifle, tepláky, šály…)
- potraviny (vše v originálních obalech, nerozbalené) např. instantní polévky,konzervy – paštiky, rybičky, lunchmeat, guláše, šťávy, cukr, marmelády, mouku…).
- ložní prádlo, ručníky, deky, spacáky, batohy, cíchy, záclony…
- lampičky

 

Kdy?
Věci noste v týdnu od 2. do 6. prosince, buď ráno před 8:00 k šatně 8.A a nebo v průběhu dne do třídy 8.A (učebna č.17).

 

Darované věci půjdou do několika oslovených organizací, dětských a azylových domů apod. Odváženy budou v nastávajícím týdnu a předány studenty přímo do rukou vedoucích daných organizací.

 

Děkujeme za Vaši pomoc!

 

Bylo třináctého dubna, den velkého větru, proměnlivého počasí a oslav Dne Země, které bývají tradičně pořádány dvaadvacátého dne téhož měsíce. Na naší planetě Zemi jsme plně závislí a ona sama je velmi křehká a potřebuje něžnou péči. Proto si zasluhuje šetrné zacházení. Země, planeta nám zapůjčená a domov nás všech, si zaslouží být patřičně prezentována, ochraňována a oslavována.

(Celý příspěvek…)

Je 4:30 a zvoní budík, nevšímám si ho. Je 4:45, opět zvoní budík a opět si ho nevšímám. Je 5:00, v hrůze vyskakuji z postele, už teď nestíhám!

(Celý příspěvek…)

Mobilizace zahájena! I takto by se dal popsat první školní den očima studenta. Vše začalo asi takto…

(Celý příspěvek…)

Nejlepší škola ve státních maturitách, jak to jenom dělají? Odpověď na tuto otázku by jistě zajímala spoustu našich čtenářů. Je jen náhoda, že se jedni z nejlepších studentů v republice scházejí na stejné škole, nebo za takovýmto úspěchem stojí speciální způsob výuky a výchovy?

(Celý příspěvek…)

15. dubna proběhlo v Mladé Boleslavi fotbalové utkání 23. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav- FC Baník Ostrava. Mladoboleslavští fotbalisté zvítězili 2:0, pojistili si tak své postavení v tabulce před Duklou Praha a Baník se tak propadl do sestupových příček.

(Celý příspěvek…)

Bude léto, pojďme cvičit!

Léto je za dveřmi, jste se sebou spokojeni?

Věřte, že hubnutí není jen o přehnaných a nefunkčních dietách, ale především o radosti z pohybu a silné vůli. Jen poté se můžeme těšit ze zaručených výsledků.

(Celý příspěvek…)


Vydala jsem se na poslední zápas baráže o extraligu, ve kterém Mladá Boleslav svedla boj s Libercem, abych zjistila, jak to chodí na venkovních zápasech týmu BK Mladá Boleslav. Zamluvila jsem si lístek u fanklubu a napjatá ze všeho známého i neznámého jsem čekala na ono osudné datum.

(Celý příspěvek…)

Celý den „D“ začal 5. dubna v dopoledních hodinách, kdymnozí zaměstnanci firmy ŠKODA netrpělivě přešlapovali před bankomatem a čekali na onu chvíli, kdy jim přijde výplata. Proč jsem zmínila pouze „škodováky“ v reportáži o nákupním šílenství, je asi každému jasné. Pokud ale stále někdo tápe, myslím, že po spojení slov Škoda Auto a Mladá Boleslav už bude každý rozumět. I já jsem se rozhodla vydat se naplnit ledničku právě onen pátý pracovní den v měsíci anastínit vám situaci v nákupním centru.

(Celý příspěvek…)

Mladá Boleslav se podobně jako většina měst v České republice může pyšnit několika historickými památkami. Oproti jiným městům je však bohatší o svoje letiště, na kterém snad ještě letos slavnostně otevře muzeum věnované letecké historii.

(Celý příspěvek…)

 

Odměnou pro dobrovolníky za jejich odvedenou práci pro nemocnici, byl jednodenní seminář s názvem „ Naše životní role a komunikace v nich.“ Konal se dne 23.3 2013 v prostoru vinárny hotelu Galatea – hotel daroval prostor vinárny na celý den nemocničním dobrovolníkům zdarma.

(Celý příspěvek…)

15. srpna 2011 jsem po několikaměsíčním očekávání konečně vstoupila na nejznámější pláži v Helsinkách, Hieteranta, do víru letního Flow festivalu. Na plážovém festivalu vystupovalo mnoho finských i světově známých zpěváků, ale pro mne bylo vystoupení popové zpěvačky Rihanny největší událostí.

(Celý příspěvek…)

Je asi 10:28, když já a můj kamarád Tomáš vbíháme do jedné pražské školy. Jdeme těsně před začátkem semináře. Hned ve dveřích narážíme na kamarádku Zuzku. Ta neváhá nám vynadat: „Já mám strach, že nezvládnu zkoušky a vy si ještě přijdete takhle pozdě, už jsem si myslela, že jste někde zabloudili.“

(Celý příspěvek…)

Dobrovičtí fotbalisté měli v domácím zápase s Lhotou pod Libčany jasný úkol, a to zvítězit. Diváci už netrpělivě čekali, kdy se prosadí oblíbený ghanský kanonýr Ansuma Musa, kterému se na jaře nedaří tak, jak by si určitě představoval.

(Celý příspěvek…)

Zápas mezi florbalovými týmy z Mladé Boleslavi (Billyboy) a z Vítkovic začíná ve 20:00. Lístky mám již vytištěné z Internetu – vážně ještě žije někdo, kdo si je koupí? -, ale i přesto jsem rozhodnutá vyrazit co nejdříve a nejpozději v 19:45 tam být, abych sehnala ta nejlepší místa.

(Celý příspěvek…)

Dne 26. 9. 2013 proběhne na osmiletém gymnáziu v Mladé Boleslavi den Evropských jazyků. Škola pořádá tento den každý rok už dlouhá léta. Je to den, kdy každá třída kromě prvních a osmých ročníků předvede nějaké vystoupení na dané téma, které mají všichni společné. Vše vypukne v 8 hodin ráno ve velkém sále Kulturního domu v Mladé Boleslavi.

(Celý příspěvek…)

Znáte to, když vám v 6 hodin ráno zazvoní budík a při pomyšlení na to, co vás v nejbližší době čeká, byste ho nejraději zahodili a spali dál? Já ano. Mým strašákem je ranní cesta autobusem. Běh na zastávku, mačkání mezi lidmi, zvládání ostrých zatáček. Prostor, ve kterém se za chvíli nedá ani dýchat a stále se zvyšující hlasy překřikujících se školáků.  V tuto chvíli se i pouhých 15 minut zdá jako nekonečná doba. Zastávka “Na Výstavišti“ je pro mě světlem na konci tunelu, ke kterému se blížím průměrnou rychlostí 50 km/h.

(Celý příspěvek…)

V těchto dnech začíná v Mladé Boleslavi pomyslné první kolo projektu „Středoškoláci píšou noviny“. Projekt by měl studentům přiblížit práci žurnalisty a poukázat na možnou spolupráci s Boleslavským deníkem.

Mezi lidmi zapojenými do projektu jsou i studenti G8MB, konkrétně studenti SVS, který vede Mgr. Radek Kotlaba. Jemu také vděčíme za organizaci projektu na naší škole.
Práce, které byly zařazeny mezi ty „publikovatelné“, si můžete přečíst zde na webu Školníka v nové rubrice.

Prvním úkolem byla reportáž. Jak se s ní studenti seminaristé poprali, se můžete přečíst sami.

 

Jelikož tématem čísla je technika, do které se bezesporu řadí i informatika, rozhodli jsme se vyzpovídat naše paní profesorky, které vyučují informatiku. Mezi ně patří i paní profesorka Mgr. Jana Krichebauerová, která se zasloužila mimo jiné o WIFI připojení na naší škole. Měly jsme spoustu otázek, a také jsme na ně dostaly spoustu odpovědí. Do tištěné verze se však celý rozhovor nevešel, proto si plnou verzi můžete přečíst zde.

 

 

(Celý příspěvek…)