Historie Školníka

Školník je studentský časopis, který vychází zdarma každé dva měsíce. Zaměřuje se na dění ve škole i ve městě, nabízí rozhovory s profesory, úspěšnými studenty či se zaměstnanci školy.

 

Jeho historie sahá až do roku 2009, zakladatelem – šéfredaktorem byl tehdejší student sedmého ročníku Štěpán Tomš. „Časopis začínal na poli semináře českého jazyka, kterého jsem se zúčastňoval jako „externista“. Postupně se začala profilovat redakce, hlavně díky dobrovolníkům z nižších ročníků. Výsledkem je dnešní kvalitní obsazení a stálá úroveň časopisu,“ přibližuje začátky časopisu.

 

Štěpán předal šéfredaktorské žezlo v květnu 2010, kdy časopis převzala dvojice studentů šestého ročníku – Michaela Dvořáková a Patrick Boháček. „Dělení o jednu funkci s Míšou nás nutilo často dělat ústupky, což je jedině dobře. Osobně jsem překonal ostych oslovovat cizí lidi a hlavně jsem se u maturitního slohu nebál, že propadnu. Poznal jsem nové lidi a byla to pro mě skvělá zkušenost,“ shrnuje Patrick. Společně s Míšou vybudovali silnou základnu v podobě stálé redakce.

 

V roce 2011 časopis uspěl v soutěži O nejinspirativnější středoškolský časopis 2010, Školník se umístil na druhém místě. Ačkoliv se od té doby pár personálních změn odehrálo, několik redaktorů působí ve Školníku doteď. Mezi ně patří i bývalá šéfredaktorka Kristýna Dlasková, která ve svou funkci předala na konci října 2012.

 

Výraznou posilou nové redakce se stal Tomáš D. Doležal, který se chopil grafické stránky časopisu v březnu 2012 a od základů změnil celý design. Tomáš má na svědomí i oficiální web, který si právě prohlížíte.

 

Na podzim 2012 se redakce rozrostla o několik redaktorek z mladších ročníků, zásadní změna nastala v hlavní pozici – Kristýnu na šéfredaktorském postu vystřídala Bětka Motlová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>