Archiv rubriky: Naše město

O místech, na kterých žijeme, víme často velice málo. Ve snaze to napravit, vyhlásil Středočeský kraj soutěž o nejoriginálnější návrh naučné stezky s názvem „Poznávejme středočeský kraj“. Soutěž zaštítil hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák.

 

 

(Celý příspěvek…)

Jak jsem slibovali, další informace o vykradení zlatnictví jsou tu.

Když jsem šla v neděli kolem zlatnictví na Českobratrském náměstí, výloha byla rozbitá a ze šperků v ní, zůstalo jen pár jednoduchých náušnic. Zločin byl však ohlášen až v půl šesté večer, kdy v rozbité výloze už nic nezbylo. Dohromady byly odcizeny šperky za přibližně 60 tisíc korun. Když jsem se dnes ptala na tyto informace majitelky, měla slzy v očích, a proto jsem jí nechtěla trápit více otázkami. Police tento zloči stále řeší. Pokud se dozvíme nějaké nové informace, budeme vás opět informovat.

 

Včera se na Českobratrském náměstí odehrál zločin. Zloději se vloupali do místního klenotnictví. Policie zatím nevydala oficiální prohlášení, proto nevíme, co zločinci přesně odcizili, zda byl někdo zraněn a zda již byli dopadeni. Když jedna z našich redaktorek šla včera okolo půl čtvrté kolem, bylo sklo výlohy již rozbité a chyběly všechny šperky (až na nějaké jednoduché náušnice). Pobíhá mezi námi tlupa vraždících maniaků, nebo šlo jen o neškodné přepadení? O vývoji situace vás budeme informovat.

Bylo třináctého dubna, den velkého větru, proměnlivého počasí a oslav Dne Země, které bývají tradičně pořádány dvaadvacátého dne téhož měsíce. Na naší planetě Zemi jsme plně závislí a ona sama je velmi křehká a potřebuje něžnou péči. Proto si zasluhuje šetrné zacházení. Země, planeta nám zapůjčená a domov nás všech, si zaslouží být patřičně prezentována, ochraňována a oslavována.

(Celý příspěvek…)

15. dubna proběhlo v Mladé Boleslavi fotbalové utkání 23. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav- FC Baník Ostrava. Mladoboleslavští fotbalisté zvítězili 2:0, pojistili si tak své postavení v tabulce před Duklou Praha a Baník se tak propadl do sestupových příček.

(Celý příspěvek…)

Mladá Boleslav se podobně jako většina měst v České republice může pyšnit několika historickými památkami. Oproti jiným městům je však bohatší o svoje letiště, na kterém snad ještě letos slavnostně otevře muzeum věnované letecké historii.

(Celý příspěvek…)

 

Odměnou pro dobrovolníky za jejich odvedenou práci pro nemocnici, byl jednodenní seminář s názvem „ Naše životní role a komunikace v nich.“ Konal se dne 23.3 2013 v prostoru vinárny hotelu Galatea – hotel daroval prostor vinárny na celý den nemocničním dobrovolníkům zdarma.

(Celý příspěvek…)

Zápas mezi florbalovými týmy z Mladé Boleslavi (Billyboy) a z Vítkovic začíná ve 20:00. Lístky mám již vytištěné z Internetu – vážně ještě žije někdo, kdo si je koupí? -, ale i přesto jsem rozhodnutá vyrazit co nejdříve a nejpozději v 19:45 tam být, abych sehnala ta nejlepší místa.

(Celý příspěvek…)

Mladá Boleslav je především město aut, fotbalu a hokeje. Naštěstí se zde najde místo také pro umění – pro malíře, zpěváky a také pro divadlo. Od profesionálů, přes ochotníky, až k dětským ochotníkům. A právě členové dětských a mládežnických divadelních souborů slavili společně s těmi opravdovými „profíky“ svátek divadla v divadelním sále Domu dětí a mládeže „Za Májem“.

 

 

 

 

 

(Celý příspěvek…)

Studentské jamování nápadů proběhlo v našem městě na jaře tohoto roku. Zapojil jsem se do projektu, který si dal za cíl pomoci Mladé Boleslavi získat status Fairtradeového města. V konkurenci několika dalších projektů, na kterých pracovali i někteří z mých spolužáků, jsem společně se svým týmem vyhrál. Nechtěli jsme se ale smířit pouze s projektem, vrhli jsme se organizování.

(Celý příspěvek…)

Jakub Šafr je neobyčejně talentovaný klavírista. V Mladé Boleslavi ho můžete zahlédnout za klavírem při představeních Muži v offsidu a Zločin v Posázavském Pacifiku. Rodák z Českých Budějovic se už při konzervatoři věnoval jazzu třicátých a čtyřicátých let minulého století. Snaží se co nejvíc přiblížit pianistům té doby, kterým, podle jeho slov, nesahá ani po kotníky.

(Celý příspěvek…)

Než se kdokoliv z nás nadál, rok se s rokem sešel a téměř za měsíc je tu září. Září – měsíc, který znamená konec bezstarostných radovánek a pro nás studenty začátek povinností. Tam, kde něco končí, však jiné začíná. Kromě začátku školního roku, začíná i další sezóna. Pro sportovce sportovní, pro herce divadelní – sezóna 2012/2013.

(Celý příspěvek…)