Archiv rubriky: Akce

O místech, na kterých žijeme, víme často velice málo. Ve snaze to napravit, vyhlásil Středočeský kraj soutěž o nejoriginálnější návrh naučné stezky s názvem „Poznávejme středočeský kraj“. Soutěž zaštítil hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák.

 

 

(Celý příspěvek…)

V Mladé Boleslavi můžete mimo hokejistů, fotbalistů, a dalších sportovců, najít také tanečnice. Můžeme dokonce říci úspěšné tanečnice, které nás minulý týden reprezentovaly na přehlídce orientálních tanců v Praze.

 

 

 

 

 

(Celý příspěvek…)

Naše škola pořádá již třetím rokem adventní charitativní sbírku a tímto bychom vás chtěli vyzvat, abyste se účastnili a přispěli tak dobré věci.

 

Co přinést?
- věci pro nastávající matky a matky dětí do 1 roku
- potřeby pro děti od narození do 1 roku (oblečení, plenky, lahve,   kočárky, postýlky, atd.)
- potřeby pro školáky (školní tašky, penály, výtvarné potřeby atd.)
- dětské zimní bundy a boty
- domácí potřeby jako jsou nádobí, hrnce, pánve, příbory, konvičky…
- nářadí, drobný stavební materiál, barvy…
- drobnou elektroniku (rádio, starší CD a DVD přehrávače…)
- pánské, dámské i dětské oblečení (spodní prádlo, ponožky, zimní bundy, čepice, rukavice, boty, mikiny, rifle, tepláky, šály…)
- potraviny (vše v originálních obalech, nerozbalené) např. instantní polévky,konzervy – paštiky, rybičky, lunchmeat, guláše, šťávy, cukr, marmelády, mouku…).
- ložní prádlo, ručníky, deky, spacáky, batohy, cíchy, záclony…
- lampičky

 

Kdy?
Věci noste v týdnu od 2. do 6. prosince, buď ráno před 8:00 k šatně 8.A a nebo v průběhu dne do třídy 8.A (učebna č.17).

 

Darované věci půjdou do několika oslovených organizací, dětských a azylových domů apod. Odváženy budou v nastávajícím týdnu a předány studenty přímo do rukou vedoucích daných organizací.

 

Děkujeme za Vaši pomoc!

 

Bylo třináctého dubna, den velkého větru, proměnlivého počasí a oslav Dne Země, které bývají tradičně pořádány dvaadvacátého dne téhož měsíce. Na naší planetě Zemi jsme plně závislí a ona sama je velmi křehká a potřebuje něžnou péči. Proto si zasluhuje šetrné zacházení. Země, planeta nám zapůjčená a domov nás všech, si zaslouží být patřičně prezentována, ochraňována a oslavována.

(Celý příspěvek…)

15. dubna proběhlo v Mladé Boleslavi fotbalové utkání 23. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav- FC Baník Ostrava. Mladoboleslavští fotbalisté zvítězili 2:0, pojistili si tak své postavení v tabulce před Duklou Praha a Baník se tak propadl do sestupových příček.

(Celý příspěvek…)

Bude léto, pojďme cvičit!

Léto je za dveřmi, jste se sebou spokojeni?

Věřte, že hubnutí není jen o přehnaných a nefunkčních dietách, ale především o radosti z pohybu a silné vůli. Jen poté se můžeme těšit ze zaručených výsledků.

(Celý příspěvek…)

15. srpna 2011 jsem po několikaměsíčním očekávání konečně vstoupila na nejznámější pláži v Helsinkách, Hieteranta, do víru letního Flow festivalu. Na plážovém festivalu vystupovalo mnoho finských i světově známých zpěváků, ale pro mne bylo vystoupení popové zpěvačky Rihanny největší událostí.

(Celý příspěvek…)

Dobrovičtí fotbalisté měli v domácím zápase s Lhotou pod Libčany jasný úkol, a to zvítězit. Diváci už netrpělivě čekali, kdy se prosadí oblíbený ghanský kanonýr Ansuma Musa, kterému se na jaře nedaří tak, jak by si určitě představoval.

(Celý příspěvek…)

Zápas mezi florbalovými týmy z Mladé Boleslavi (Billyboy) a z Vítkovic začíná ve 20:00. Lístky mám již vytištěné z Internetu – vážně ještě žije někdo, kdo si je koupí? -, ale i přesto jsem rozhodnutá vyrazit co nejdříve a nejpozději v 19:45 tam být, abych sehnala ta nejlepší místa.

(Celý příspěvek…)

Dne 26. 9. 2013 proběhne na osmiletém gymnáziu v Mladé Boleslavi den Evropských jazyků. Škola pořádá tento den každý rok už dlouhá léta. Je to den, kdy každá třída kromě prvních a osmých ročníků předvede nějaké vystoupení na dané téma, které mají všichni společné. Vše vypukne v 8 hodin ráno ve velkém sále Kulturního domu v Mladé Boleslavi.

(Celý příspěvek…)

Mladá Boleslav je především město aut, fotbalu a hokeje. Naštěstí se zde najde místo také pro umění – pro malíře, zpěváky a také pro divadlo. Od profesionálů, přes ochotníky, až k dětským ochotníkům. A právě členové dětských a mládežnických divadelních souborů slavili společně s těmi opravdovými „profíky“ svátek divadla v divadelním sále Domu dětí a mládeže „Za Májem“.

 

 

 

 

 

(Celý příspěvek…)

Většině z nás se při označení „Kamelot“ vybaví pevnost, na které sídlili Rytíři Kulatého stolu. Ta se měla údajně nacházet nedaleko dnešního Chesteru v Británii. Nebojte, tak daleko my naštěstí nemuseli. Pokud jsme se chtěli podívat na Kamelot, stačila nám pražská Lucerna!

 

 

 

(Celý příspěvek…)

 Před sto lety šlo o zápas mezi USA a Velkou Británií. Letos se do boje o salátovou mísu zapojilo přes 100 států po celém světě. Vítěz ale může být jen jeden. Letos (dnes) je to teprve podruhé v historii Česká republika (Československo)!

(Celý příspěvek…)

Studentské jamování nápadů proběhlo v našem městě na jaře tohoto roku. Zapojil jsem se do projektu, který si dal za cíl pomoci Mladé Boleslavi získat status Fairtradeového města. V konkurenci několika dalších projektů, na kterých pracovali i někteří z mých spolužáků, jsem společně se svým týmem vyhrál. Nechtěli jsme se ale smířit pouze s projektem, vrhli jsme se organizování.

(Celý příspěvek…)