Archiv rubriky: Zaujalo nás

O místech, na kterých žijeme, víme často velice málo. Ve snaze to napravit, vyhlásil Středočeský kraj soutěž o nejoriginálnější návrh naučné stezky s názvem „Poznávejme středočeský kraj“. Soutěž zaštítil hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák.

 

 

(Celý příspěvek…)

PyramidyEgypt – země, která měla moc a bohatství. Dnes obrovské hotelové resorty a chudobu. Přes politické nepokoje, které v Egyptě stále trvají, je pořád velkým lákadlem turistů – Káhira, Pyramidy v Gíze, výlety do pouště, plavba po bájném Nilu, to nám slibují cestovní kanceláře. To, co po turistech zůstane, už ale nikoho nezajímá. Bohužel…

(Celý příspěvek…)

 

„Bohorodičko, Panno, staň se feministkou, staň se feministkou, feministkou se staň! Církevní chvála prohnilých vůdců, křížová cesta jejich černých limuzín. K tobě do školy se chystá kazatel, vezmi si půjčku – přines mu peníze! Patriarcha Gundaj věří v Putina, lépe kdyby v Boha, vymrdanec, věřil. Pás panny nenahradí mítinky, na protestech s námi Přečistá Maria. Bohorodičko, Panno, Putina vyžeň, Putina vyžeň, Putina vyžeň!“ takhle se vyjadřuje seskupení Pussy Riot ve své písni. (překlad Jana Petrová)

(Celý příspěvek…)

Jana Palacha netřeba představovat. Vysokoškolský student, symbol odboje proti okupaci Československa tehdejším Sovětským svazem. Za několik dní, 11. srpna, by oslavil 64. narozeniny. Vize Jana Poukara, zakladatele občanského sdružení Národ pohasl, je zřízení muzea na počest mladého bojovníka za svobodu.

(Celý příspěvek…)

Jak jistě všichni víme, mládež a vůbec celá populace má stále větší sklony k lenosti a téměř nulové fyzické aktivitě. (Zajisté existují výjimky, ale ty bohužel jen potvrzují pravidlo.) Donutit lidi, kteří nejraději vysedávají na gauči a věnují se tzv. „gaučingu“, je téměř nadlidský úkol, bohužel.

(Celý příspěvek…)