Reportáž: FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava (Jana Stehlíková)

15. dubna proběhlo v Mladé Boleslavi fotbalové utkání 23. kola Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav- FC Baník Ostrava. Mladoboleslavští fotbalisté zvítězili 2:0, pojistili si tak své postavení v tabulce před Duklou Praha a Baník se tak propadl do sestupových příček.

Utkání započalo v šest hodin odpoledne na městském stadionu, kde se střetly domácí FK Mladá Boleslav s FC Baník Ostrava. Pro oba týmy byl zápas velice důležitý, neboť Slezany od sestupových příček dělil už jen 1 bod a Mladá Boleslav by mohla výhrou postoupit až na 5. místo. Už v brzkých odpoledních hodinách jsme měli možnost potkat v Mladé Boleslavi ostravské fanoušky, pohybující se v blízkosti nadcházejícího dění. Většina z nich navštívila sport bary, kde setrvávala, dokud nepřišel čas na jejich fandění. Po nástupu hráčů na hřiště, proběhla minuta ticha za trenéra Josefa Košce, který v nedávné době spáchal sebevraždu. Potom začal první poločas. Po prvních dvou minutách se snaží mladoboleslavský střelec Ščuk už podruhé střelit gól, ale bez úspěchu. V 8. minutě zápasu mladoboleslavský obránce Kysela střílí z dvaceti metrů přímo na hostujícího gólmana Bártu. Ten však odvrací míč a hned na to se chopí další příležitosti Mareš, ale ani teď nekončí míč v soupeřově bráně. Uběhlo 25 minut a Bárta čelí další střelbě, tentokrát však gólu nezabránil. Mladá Boleslav vede 1:0 díky Kyselově střele, tečované domácím útočníkem Magerou. Ostravští hráči se pokusili vyrovnat skóre ve 28. minutě zápasu, když Stožický centroval, ale přes obratného Millera míč neprošel. Dvě minuty před koncem prvního poločasu Ščuk znovu střílí a tentokrát úspěšně. Hráč domácího týmu zvyšuje skóre na 2:0. Po rozehrání druhého poločasu ostravský tým poprvé střídá, nastupuje záložník Milosavljev namísto Hableho. Ostrava útočí v 84. minutě, hlavním aktérem útoku je právě Milosavljev, akci však hostující nedotahují do konce, vlastním pochybením. A je tu už 88. minuta, naděje na 3. gól u boleslavských fanoušků stoupá, když se mladoboleslavský útočník Chramosta v náběhu na centr za obranou ujímá míče, neváhá a vystřelí. Míč však letí mimo bránu. Ostravští střelci znovu zaútočí, ale netrefují se. Utkání je ukončeno se skóre 2:0 pro Mladou Boleslav. Ladislav Minář, trenér vítězného týmu, zápas ohodnotil se slovy: ,,S výsledkem jsme samozřejmě spokojení, ale jsem zklamaný, že jsme nestříleli i další góly. Myslím si, že takových pět nebo šest gólů jsme dát mohli.“ Ostravský trenér Martin Pulpit se k zápasu také vyjádřil: ,,I když máme mnoho dobrých hráčů mimo hru, vypracovali jsme si během dnešního utkání několik šancí. Zkaženými přihrávkami jsme však nebyli schopni uhrát víc než to, co jsme uhráli.“ Policie po zápase neměla práci, ostravští hráči se rozloučili se svými věrnými fanoušky a Baníkovci celkem v tichosti opustili stadion.