Studentské jamování nápadů pokračuje v jejich zdárné realizaci!

Studentské jamování nápadů proběhlo v našem městě na jaře tohoto roku. Zapojil jsem se do projektu, který si dal za cíl pomoci Mladé Boleslavi získat status Fairtradeového města. V konkurenci několika dalších projektů, na kterých pracovali i někteří z mých spolužáků, jsem společně se svým týmem vyhrál. Nechtěli jsme se ale smířit pouze s projektem, vrhli jsme se organizování.

 

Po půlroční přestávce mi přišel email od Respekt Institutu, abych se zúčastnil meetingu v Praze ohledně Jamování studentských nápadů (kterému jsme se věnovali v čísle květen-červen 2012, http://issuu.com/skolnik-casopis/docs/vv1112/11 ). Dlouho jsem neváhal a přihlásil se. Bohužel z celé sestavy fairtrade týmu z Mladé Boleslavi jsem se účastnil jenom já. Hned jak jsem dorazil do Prahy, už jsem rozpoznával první tváře – naše lektory z mladoboleslavského Jamování.

 

 

Celý meeting se odehrával ve velmi zajímavém prostředí, HUB Anděl, což je vlastně jedna velká kancelář, odkud vychází velmi inovativní a často i první podnikatelské záměry (např. Lidé bez domova jako průvodci Prahou). Protože Jamovaní nápadů proběhlo i v Českých Budějovicích, tak asi polovina lidí byla odtud.

 

Nakonec nás bylo devět se třemi projekty. Prvním byly nové zastávky v Českých Budějovicích, dalším oprava skateparku a posledním projektem byl můj – fairtrade. Mým malým handicapem bylo, že se ostatní mezi sebou už znali, zatím co já jsem byl novým členem.

 

Studentské jamování nápadu, autor: Damián Šulista

V první hře jsme se rozdělili do skupin, které tvořily městské části, a snažili jsme zlepšit životní podmínky našich obyvatel a zároveň jsme představovali své prezentace. Se svým „fairtradovým městem“ jsem si ostatní získal, obdivovali pokračování projektu ve spolupráci s Mončou Pickovou.

 

Posledním workshopem byla Skupinová dynamika, kde jsme si poslechli o fázích projektu a o efektivnější práci ve skupině. Myslím, že se celé jamování povedlo, získal jsem užitečné informace a znalosti ohledně budování projektu, seznámil se se zajímavými lidmi a ještě zajímavějšími myšlenkami.