film Grabbers v Karlových Varech

První prázdninový týden jsem se plna nadšení a očekávání nových filmových i jiných zážitků vydala do Karlových Varů na 47. ročník Mezinárodního Filmového Festivalu. Kaviár i klobásy, vážení hosté i bulvární hvězdičky mezi davy baťůžkářů, to vše k festivalu patří.

 

Těžko vám více přiblížit tak jedinečnou atmosféru. Hned první den jsme stihly irský snímek Grabbers (český název Chňapáci). Před projekcí jsme věděly pouze to, že se jedná o příběh z irské vesničky na pobřeží, kde se jednoho typicky deštivého dne objevily chapadlaté potvůrky a začaly sát krev bezbranným obyvatelům. To by ale nesměla být v pozoru podivná dvojice tamních policistů složená z věčně podnapilého chlapíka a netykavky z Dublinu.

Zprvu nikdo neví, jak se proti Chňapákům účinně bránit.

 

Více o příběhu radši nebudu prozrazovat, jen snad, že tahle povedená dvojka se rozhodne podivným způsobem zachránit nic netušící vesničany před Chňapáky. Rozhodně se nudit nebudete, z filmu by se vtípky daly ždímat! Podivná směs hororu, sci-fi, ale především skvělá hořká komedie, takový je film Grabbers. Vůbec netuším, zda se snímek dostane do našich kin, v Irsku se bude promítat až v srpnu. Až ho uvidím v programu českých kin, rozhodně na něj zajdu znova a vám doporučuju to samé!