Casanova v akci!

 

Kdo z nás by neznal nesmrtelný příběh o lamači dívčích srdcí původem z romantických Benátek? Ano, Casanova, celým jménem Giacomo Girolamo Casanova - svůdník, záletník. Přesto vysněný idol mnoha žen. Proč tomu tak bylo a je? Tento důvod se nám celé léto snažili přiblížit skladatel Zdeněk Barták, režisér David Cody a celý divadelní ancábl. 

 

 

Zatímco většina herců přes prázdniny odpočívá, nabírá sílu a inspiraci pro další sezónu, najdou se i tací, kteří si slovo „prázdniny“ vyloží po svém. Odvážlivci dorazivší 21. ledna na první konkurz věděli, že když budou patřit k těm šťastným-obsazeným, čeká je mnoho tvrdé dřiny.

 

Zkouška choreografie

 

Od první zkoušky, která se konala 16. dubna, zbývalo do premiéry plánované na 6. července sice dost času, ale zkoušky probíhaly převážně o víkendech. Takže času nakonec nebylo nazbyt. I přes jistý nedostatek času si myslím, že se podařilo vytvořit plnohodnotný muzikálový počin, který by neměl skončit společně s prázdninami. 

 

Idol ženských srdcí

Muzikál líčí Casanovu nejen jako záletníka, nýbrž i jako velmi vzdělaného muže, který se vyznal v alchymii, diplomacii, špionáži a mj. také v gastronomii. Byl také italským knězem, právníkem a spisovatelem. V titulní roli Casanovy jsme měli možnost vidět hned devět herců. Nelekejte se toho čísla, během představení uvidíte totiž tři najednou. V roli malého Casanovy se představila trojice roztomilých kluků (Filip Antonio, Jan Franc, Daniel Trnka), které si snad lépe představíte na hřišti než v divadelním souboru. Avšak kluci se svého úkolu zhostili opravdu skvěle. V roli dospělého Casanovy jsme viděli Jana Kopečného, Lukáše Randáka nebo Pavla Šturmu. V roli již „staršího“ Casanovy Jaroslava Klein a Zdeňka Pikla (taktéž prodekce). V dalších rolích pak třeba Míšu Noskovou, Elišku Ochmanovou, Ivu Hošpesovou a slovenskou posilu Luciu Jagerčíkovou. Z pánů pak Dalibora Tolaše, Ladislava Korbela, Petra Šudomu a Jaromíra Adamce.

 

 

Ach ten Casanova!

Za zmínku určitě stojí taneční company, na které bylo vidět (ostatně jako na všech), že si představení užívá. Choreografii měla na starosti Petra Parvoničová a nutno dodat, že se bylo neustále na co koukat. Představení mělo spád a vtip. Cerlou atmosféru dokreslovalo prostředí zámku Hluboká nad Vltavou. Škoda počasí, kterému se nedá poručit…

 

 

Doufám, že nad Casanovou budou dámy (nejen) brzy vzdychat i v Praze, a že se s ním za rok zase uvidíme.

 

 

 

 

Ke shlédnutí reportáž Jihočeské televize:

 

 

 

 

 

 

(Fotografie byly uveřejněny s laskavým svolením Z. Pikla. Čerpány byly z oficiálního webu muzikálu, tamtéž jsou uvedeni autoři. Děkuji.)