Holínky patří do bláta, ne na olympiádu!

Olympijské holínkyTak nám před několika dny začaly další letní olympijské hry. Od 27.7. až do 12.8. máme možnost pozorovat nejen sportovní výkony, ale také módní výstřelky, které hýbou světem. Ano, mám na mysli naše „české“ holínky.

 

 

Oblečení pro sportovce a také ony diskutované holínky vzešly ze spolupráce studia E-Daniely a ČOV. Kdekdo by si tedy mohl myslet, že se jedná o návrhářský výkřik, avšak s nápadem „holínky“ přišel sám Český olympijský výbor. Holínky byly a jsou vyráběny v Číně, koupit si je může v sítích Alpine Pro nebo v Londýně. Cena v e-shopu již jmenované firmy je 499,- (vč. DPH).

 

O českých sporotovcích se na olympiádě ví. Ale je to jejich sporotovními výkony? Není to pouze díky tmavomodrým olympijským holínkám, kterými jsme při slavnostním zahájením doslova šokovali svět? O čem je vlastně olympiáda? Pokud jsem dávala pozor na hodinách dějepisu, při prvních olympiádách byli sportovci nazí. A dnes? V modrých holínkách a soupravách s ozdobami od Swarowski.

Reakce světa na modré gumovky byli různé, resp. dvě. Jedna část je unešena a skupuje gumáky, kde se dá. Důkazem jistého nadšení je i návrhářka Flejšarová: „Jsou very english.“. Ta druhá část však neví, zda se má smát nebo si rvát vlasy se slovy: „Kam jen jsme to dopracovali?“ nebo „Národní ostuda!“. Samotné reakce sportovců jsou také rozporuplné. Někteří to berou s humorem, jiní nad nimi ohrnují nos.  Taktéž přijetí veřejnosti je různé. Některé noviny o České republice píší jako praktických lidech, kteří jsou připraveni na britské počasí, jiné jsou pohoršeni a naši „obuv“ označují jako výsměch.

 

Nástup sportovců

 

Vím, že holínky byly označovány jako módní hit uplynulých měsíců. Ale nepřijde vám tohle už trochu moc? Nehledě na to, že v gumákách se špatně chodí, je také dokázáno, že ničí nohy a hrozí zdravotní komplikace v podobě kožní mykózy zvlášť v letních měsících.

 

Možná bychom se měli více věnovat sporotovním výkonům našich sportovců. Je přeci lepší vzpomenout na ty, kteří měli několik medailí a světových rekordů než na ty, kteří měli ty modrý gumáky.

Sportovcům přejme hodně zdaru při dalších soutěžních kláních a málo puchýřů na bolavých nohou.