5 důvodů, proč se stát členem školního časopisu

Školní časopis. Kromě zdokonalování se v psaní zároveň návod, jak stalkovat celebrity, snadno získat volňásky a přimíchat se do školních záležitostí.

 

 

Důvod první

Určitě obdivujete některou celebritu. Čtete rozhovory a prohlížíte fotky (s touhou vykřičet do světa, že z tohohle úhlu vypadá naprosto božsky). Nejraději byste jí byli v patách na každém kroku. Občas se dokonce ani nesnažíte skrývat svou až maniakální posedlost. A teď si představte, že stačí na schůzce redakce nadhodit něco typu: „Týjo, jsem si jistá, že by všechny určitě hrozně moc zajímal rozhovor s panem Okamurou!“ A nová příležitost ke stalkování je na světě.

 

Důvod druhý

Nejspíš nejsem jediná, koho někdy pořádně naštvaly ceny vstupenek – ať už jste chtěli kamkoli. Ovšem coby mladým žurnalistům se vám naskýtá příležitost žadonit o vstup na novinářskou kartu. Stačí jen řádně prokázat, že skutečně jste od „novin“, a pak už si s příslibem recenzního článku užívat volných lupenů.

 

Důvod třetí anebo Diktátorem na zkoušku

Moc. Moc. Moc. Nikdy vás nelákalo být mocní? Trochu zredukovanou formu moci si můžete vyzkoušet i ve školním časopise – čas od času se totiž objeví možnost mluvit do věcí, do nichž by vám správně nic být nemělo.

 

Důvod čtvrtý

Poznáte všechny ostatní pisálky z redakce. Přestanou pro vás být jen povědomými tvářemi, jež každé úterý potkáváte na toaletách. A co rozhodně stojí za to – dozvíte se, odkud je nejlepší výhled na padající meteorit ničící Zemi, kdy nastane ta správná chvíle lít spolužákům kávu na hlavu a jestli mají tučňáci prostatu. Takové malé perličky, které se do časopisu nedostanou.

 

Důvod pátý

Kromě toho, že se zlepšíte v psaní, budete si moct legálně nakrást Školníka a do životopisu přibyde dobře vypadající zmínka o postu redaktora, to má ještě jednu výhodu.

Máma: „Vypni už ten počítač a padej spát!“

Vy: „Nemůžu, píšu článek a zítra mám uzávěrku!“

A vesele si datlujete dál, ať už ve skutečnosti děláte cokoliv.

 

Možná jste si toho všimli, možná ne, ale tenhle článek je převlečené přesvědčování, abyste se k nám připojili a pomohli tvořit školní časopis. Vůbec to totiž není jen o nahánění informací a úmorném psaní o ničem, právě naopak. Přestaňte tedy váhat a přijďte se podívat na naši novinářskou poradu každé úterý o velké přestávce v hudebně. Jediné, co tím ztratíte, je svačina, kterou pravděpodobně nestihnete spořádat.