Let´s dance: Revolution

Step Up: Revolution. Tak zní název již čtvrtého pokračování slavné taneční série Let´s dance. V českých kinech je od minulého týdne a na své si přijdou nejen hiphopeři!

 

Již v úvod bych ráda všechny upozornila, že děj není nikterak složitý, a zápletka není žádnou novinkou. Taneční parta The Mob z chudé čtvrti se snaží vyhrát YouTube soutěž v sledovanosti, a proto pořádají provokativní vystoupení po městě. Na čím nestandardnějším místě, tím lépe – v galerii umění, na hlavní třídě, v hale zastupitelstva.

 

Na hlavní třídě

 

Do toho se nachomýtne bohatá tanečnice Emily, jejíž otec chce starou čtvrť zbourat a místo ní postavit hotelový komplex. A věřte, že opravdu čirou náhodou se leader skupiny Sean a Emily do sebe zamilují. Sean pomáhá Emily s přípravou na taneční konkurz do profesionální taneční skupiny a společně s The MOB se snaží zabránit výstavbě (proto také Revolution). Nastane to, co by nikdo z nás nečekal. Zbytek party zjistí, kdo je ona „nová“ zač a vyzvoní to do světa. Nakonec však samozřejmě všechno dobře dopadne, nic se nebourá a konec v podobě šťastného happyendu je na světě.

 

Scénická část filmu

 

Kdo hledá film, u kterého chce obdivovat složitou dějovou linku, strhující herecké výkony a překvapivé rozuzlení děje, pro toho je Let´s Dance: Revolution ztráta času. Tomu, kdo hledá film, u kterého si může odpočinout, chvíli nepřemýšlet a zaposlouchat se do chytlavé hudby,  tento film vřele doporučuji. Většina scén je tanečních a choreografie je velmi nápaditá, takže na své si přijdou i tanečníci. V celém filmu najdeme mnoho tanečních stylů, od street dance po tanec scénický.

 

Scéna v restauraci (viz. ukázka)

 

Mezi bezkonkurečně největší plus tohoto filmu patří již zmíněná choreografie a tanec v netradičních prostorech. Člověk tyto scény vnímá zas trochu jinak a říká si, jak by to asi dopadlo, kdyby si někdo přišel zatančit doprostřed autobusáku? A možná díky těmto inovacím oproti minulým dílům všech těchto sérií, je film chytlavý a pokud na něj nejdete už s jistým předsudkem, vtáhne vás, i když scénář je rutinní záležitost. :)

 

Ukázka

Trailer